Tek Astar Boya

Tek Astar Boya Tek Astar Boya

. SOLVENT BAZLI
. MAT
. KAPATMA GÜCÜ YÜKSEK TS-11.651’e uygundur.

Tanım:
Alkid bağlayıcılı, solvent bazlı mat bir astar boyadır..

Özellikleri:
Fırça izi, akıntı yapmayan, örtme gücü yüksek, son kat boya için sağlam ve düzgün yüzey oluşturur.Son kat boya sarfiyatını azaltır.Fiziksel ve kimyasal etkilere karşı mukavemeti yüksektir.

Kullanım Alanı :
İç ve dış yüzeylerde metal, ahşap ve yapı inşaat malzemelerinde son kat boya öncesi boya sarfiyatını azalttığı gibi düzgün bir yüzey oluşturur.

Uygulama Şekli :
Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Tek Sentetik Neft veya Tek Sentetik Tiner ile uygulama aracına göre (Fırça, rulo) hacmen % 5-10 oranında inceltilir.Uygulama yapmadan önce Yüzeydeki kir, yağ, pas veya eski kabarmış boya kalıntıları tamamen temizlendikten sonra, yüzeyde nem olmadığından emin olunduktan sonra boya işlemine geçilmelidir.Uygulama yüzeyinde çatlak, oyuk gibi hatalar var ise Tek Akrilk boya macunu ile macunlanıp 1 gün sonra yüzey zımparalanır ve boyama işlemine geçilir.

Uygulama Sıcaklığı:
+5 0C ile +30 0C dir.

Kaplama Gücü:
25 ± 5 mikron kuru film kalınlığında yüzeye bağlı olarak 1 lt boya ile 10-14 m2 : 1 kg boya ile 7-12 m2 alan boyanabilir.

Kuruma Süresi:
25 0C de Dokunma Kurumsaı 1 saat ,Toz Tutma Zamanı 2-3 saat , Sert Kuruma Zamanı 10 saattir.

Depolama Ömrü :
Kapağı açılmamış orjinal ambalajında, oda sıcaklığında en az 1 yıldır.

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları:
Açık alevden ve yakıcı kaynaklardan, çocuklardan uzak tutunuz.Oda sıcaklığında kapağı hava almayacak şekilde saklayınız.Aşırı sıcak ve soğuktan korunmalıdır.Yutulduğunda ve göze temasında sağlığa zararlıdır.Kapalı ortamlarda yapılan uygulamalarda ortamı iyice havalandırınız.

Parlama Noktası :
39 0C

Ambalaj Şekli:
20/1, 4/1, 1/1

Kimyasal ve Fiziksel Özellikler:
Yoğunluk (20-25 0C) : 1.480 ± 01 gr/cm3
Katı Madde Miktarı : % 75 ± 5
Parlaklık Değeri ( 60 0C lik açı) : 20 ± 50 gloss


 

Web Sitesi Tasarımı : Yön Bilişim