Tek Silikonlu Dış Cephe

Tek Silikonlu Dış Cephe Tek Silikonlu Dış Cephe

. SOLMAYAN KALICI RENKLER
. YÜKSEK ÖRTME GÜCÜ
. UZUN ÖMÜRLÜ ÖZEL WAKS KATKILI
. HİDRON VE SİLİKON TAKVİYELİ
. MAT DÜZ GÖRÜNÜMLÜ
. KURUMA ÖNCESİ YAĞMURA DAYANIKLI
. DEKORATİFTİR İYİ YAYILIR TS-5808` e Uygundur.


Tanım:
Stiren Akrilik kopolimer bağlayıcılı, silikon katkılı su bazlı mat dış cephe boyasıdır.

Özellikler:
Yağış nem, güneş ışınları ve deniz kıyısındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine dayanıklı su itici özelliği ile suyu geçirmediği gibi su buharı geçirgenliğine sahip olması nemin yüzeyden kolaylıkla atılmasını sağlar, alkali, asit sürtünme, yapışma, esneklik UV direnci ile kimyasal etkilere dayanıklıdır.

Kullanım Yerleri:
Binaların dış kısımların her türlü duvar beton, tuğla betopan, gaz beton, tuğla gibi yapı elemanlarına uygun astarı ile kullanılır.

Uygulama Şekli:
Kullanmadan önce iyice karıştırınız, rulo veya fırça ile uygulayınız, inceltme oranı uygulamayüzeyinin durumuna göre % 10 - 30 arasında su ile inceltilebilir. Katlar arasında bekleme süresi en az 4 saat dir. Uygulama yapılacak zemin de kir, yağ, toz , kabarmış gevşek boya kalıntıları iyice temizlenir, Tek Silikonlu Dış Cephe Astarı ile astarlanmalı, yüzeyde aşırı çatlak ve çukur zeminler sıva türü malzeme ile doldurulup gerekli kuruma sağlandıktan sonra Tek İzolan Astar 1/7 oranında inceltilerek yüzeydeki toz tamamen sıvaya yapıştıktan sonra Tek Silikonlu Dış Cephe Astarı ile astarlanmalı sonra boya işlemine geçilmelidir en az iki kat boya uygulaması yapılmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı:
+5 C° ile +30 C° gece ve gündüz ısı farkının fazla olduğu mevsim geçiş dönemlerinde öğle saatlerinde (11 :oo - 14:oo) yapılması önerilir. Temiz ve düz yüzeylerde gerekli kuruluk sağlandıktan sonra Tek Silikonlu dolgulu Akrilik Astar ile astarlandıktan 1 gün sonra boya işlemine geçilmelidir.

Kaplama Gücü:
Renklere ve uygulama zeminin özelliğe bağlı olarak 1 Lt boya ile 12-16 m2 1 kg boya ile 10-14 m2 alan boyanabilir. (Tek katta 28 ± 5 mic kuru film için)

Kuruma Süresi:
20 C° de dokunma kuruması 2 saat, Tam sertleşme kuruması 24 saat dir.

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları:
Göze teması, yutulması sağlığa zararlıdır. Çocuklardan uzak tutunuz aşırı sıcaktan ve don` dan koruyunuz. Kapağı iyi kapatılmış ambalajlar oda sıcaklığında en az 1 yıl süre ile depolanabilir.

Ambalaj Tipleri:
20/1, 10/1

Renkleri:
Standart renk kartelası ve istenilen renk seçenekleri

Kimyasal ve Fiziksel Özellikleri:
Renklere Göre Yoğunluk (20 ± 25 C°) : 1.550 ± 0.05
" Ağırlıkça % katı madde : 65 ± 5
" Parlaklık (85 Co açı) : 5 - 8 Gloss


 

Web Sitesi Tasarımı : Yön Bilişim