Tek Akrilik Dış Cephe

Tek Akrilik Dış Cephe Tek Akrilik Dış Cephe

. SOLMAYAN KALICI RENKLER
. YÜKSEK ÖRTME GÜCÜ
. UZUN ÖMÜRLÜ ÖZEK WAKS KATKILI
. HİDRON TAKVİYELİ
. MAT DÜZ GÖRÜNÜMLÜ
. KURUMA ÖNCESİ YAĞMURA DAYANIKLI
. DEKORATİFTİR İYİ YAYILIR TS-5808’e Uygundur.

Tanım:
Stiren Akrilik kopolimer bağlayıcılı, su bazlı mat bir dış cephe boyasıdır.

Özelllikleri:
Mükemmel yapışma, yağış, nem, güneş ışınlarına dayanıklı fiziksel ve kimyasal etkilere (Alkali, Asit, Su, Sürtünme, Yapışma, Esneklik...VB) UV ışınlarına dayanıklı.

Kullanım Yerleri:
Binaların dış kısımlarında her türlü duvar, betopan sıva, brüt beton, gaz beton, tuğla gibi yapı elemanlarında uygun astarı ile kullanılır. İstendiğinde iç cephelerde de dekoratif amaçla kullanılır.

Uygulama Şekli:
Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Rulu ya da fırça ile uygulayınız. İnceltme oranı uygulama yapılan yüzeyin özelliğine göre % 25-30 arasında su ile inceltilebilir. Katlar arası bekleme süresi en az 1 saattir. Uygulama yapılacak zeminde kir, yağ, toz veya kabarmış gevşek boya kalıntıları tamamen temizlenmeli, sıva da aşırı çatlak ve oyuklar sıva türü malzemeler ile tamamen doldurulduktan sonra Tek İzolan Astar 1/7 oranında inceltilerek yüzeyin doyurulması ve tozların sıvaya yapışması sağlandıktan sonra Tek Akrilik Astar Boya ile astarlama işleminden sonra boya işlemine geçilmelidir. Yüzeyde hata yok ise Tek Akrilik Dış Cephe Astarı uygulamasından sonra boya işlemine geçilir.

Uygulama Sıcaklığı:
+5 ile +30 C° dir. Gece ile gündüz ısı farkının çok olduğu mevsim geçiş dönemlerinde uygulama öğle saatlerinde (11:00 - 14:00) yapılması önerilir. Minimum (en az) 2 kat boya uygulaması yapılmalıdır.

Kaplama Gücü:
Renklere ve uygulama yüzeyinin özelliğine göre 1 Lt boya 12-16 m²,
1 Kg boya ile 10-14 m² alan boyar (Tek katta 28 ± 5 mic için)

Kuruma Süresi:
20 C° de 1 - 2 saat, tam sertleşme kuruması 24 saattir.

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları:
Göze teması ve yutulması sağlığa zararlıdır. Çocuklardan uzak tutunuz. Aşırı sıcak ve dondan koruyunuz. Oda sıcaklığında kapağı iyice kapanmış olarak en az 1 yıl depolanır.

Ambalaj Tipleri:
20/1, 10/1

Kimyasal ve Fiziksel Özellikleri:
Renklerine göre yoğunluk ( 20 ± 25 C°) : 1.550 ± 0.05
“ “ Ağırlıkca % katı madde : 75 ± 5
“ “ Parlaklık (85°açı) : 5 ± 7 Gloss


 

Web Sitesi Tasarımı : Yön Bilişim