Compact Lasur

Compact Lasur Compact Lasur Alkid reçine esaslı, transparan, ipek mat görünümünde vernikli ahşap koruyucudur. Her türlü hava koşuluna ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Dış ve iç cephede ahşap yüzeylerin tümünde pergole , kapı , pencere , bahçe mobilyaları, ahşap deniz araçlarında güvenle kullanılır. Masif parkelerde ve mobilyalarda renklendirici olarak kullanılır.

Ürün Tanımı
Alkid reçine esaslı, transparan, ipek mat görünümünde vernikli ahşap koruyucudur.

Ürün Özellikleri
Tiksotropiktir, damlamaz. Her türlü hava koşuluna ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Tam koruma sağlar. Ahşaba su geçirmezlik özelliği kazandırır. Ahşaba nefes aldıran yapısı sayesinde nem oluşumunu önler. Esnek bir yapıya sahiptir, çatlama ve kırılmalara sebep olmaz. Ahşabın doğal görünümünü bozmadan, dekoratif, estetik bir görünüm sağlar. Tüm hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Kullanım Alanları
Dış ve iç cephede ahşap yüzeylerin tümünde (dış yüzeylerde sadece Renkli Ahşap Koruyucuların kullanılması tavsiye olunur), pergole , kapı , pencere , bahçe mobilyaları, ahşap deniz araçlarında güvenle kullanılır. Masif parkelerde ve mobilyalarda renklendirici olarak kullanılır.

Yüzey Hazırlama
Yüzey temiz, kuru ve her türlü yağ, cila ve kimyasal maddeden tamamen arındırılmalıdır. Ham yüzeye uygulama yapılacaksa yüzey emprenye işleminden sonra boyanmalıdır. Eski boyalı yüzeyler, eski boyalardan arındırılmalı, zımpara yapılmalı, tüm tozlar yüzeyden uzaklaştırılmalıdır.

Uygulama
Kullanmadan önce kutu iyice çalkalanmalı, kutuyu açtıktan sonra ürün homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Astar kat olarak JANSEN P-410 sentetik tiner ile % 5-10 oranında inceltilen COMPACT LASUR yüzeye uygulanır. Astar kat uygulamasından sonra , 1 veya 2 kat COMPACT LASUR inceltilmeden yüzeye tatbik edilir. Katlar arasında 12 saat beklenmelidir. Ahşap zemin yüzeylerde , arzu edildiği takdirde JANSEN P-410 Sentetik Tiner ile inceltilerek , renklendirici olarak kullanılır.

İnceltme
Ürün kullanıma hazırdır. 1.kat uygulamasında %5-10 oranında JANSEN P 410 sentetik tiner ile inceltilerek kullanılabilir.

Kullanılan Aletler
Fırça, rulo veya boya tabancası ile uygulama yapılabilir.

Teknik Özellikler
Görünüm : Transparan; renk kartelası
Parlaklık : İpek mat
Yaş film kalınlığı : 80 mikron
Katı madde oranı : %44- 49
Yoğunluk : 0,930- 0,945
Viskozite : Tiksotropik
Toz kuruma : 5- 6 saat
İlave kat boyaması : 12 saat

Son kuruma : 24 saat

( Kuruma değerleri 230 C ve %60 nem ortamında belirlenmiştir. Ortam sıcaklığı ve nem değerine göre değerler farklılık gösterebilir)

Tüketim
Yüzeye bağlı olarak tek katta 12- 14 m2/L

Depolama Koşulları
Kapalı ambalajlarda, kuru, temiz, dondan korunmuş ortamlarda muhafaza edilmelidir.

Tehlike Uyarıları
R10 : Alevlenebilir.
R66 : Sürekli teması ciltte kuruluğa ve çatlamaya sebep olabilir.

Güvenlik Uyarıları
S2 : Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
S3/7/9 : Ambalajı iyice kapalı , serin, iyi havalandırılan yerlerde muhafaza ediniz.
S16 : Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz. Sigara içmeyiniz.
S 23 : Buharını teneffüs etmeyiniz.
S 24 : Deri ile temasından kaçınınız.
S38 : Havalandırmanın yetersiz olduğu durumlarda uygun solunum ekipmanları kullanın.
S51 : Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.

› Teknik Bülten › Renk Kartelası

Resimler


 

Web Sitesi Tasarımı : Yön Bilişim