Cuprinol Woodart Classic Dolgu Astarı

Cuprinol Woodart Classic Dolgu Astarı Ahşabın gözeneklerini, doğal görünümünü bozmadan dolduran, son kat verniklerin dekoratif görünümünü sağlayan bir üründür.

ÜRÜNÜN PAZARA SUNUMU

Ürün Kodu : 09 301
Ambalaj : 0.750 lt, 2.5 lt, 12 lt

KULLANIM ALANLARI

Her türlü ahşapta yüzeydeki gözenekleri doldurmak, üst kat uygulamasının daha iyi bir yüzey oluşturmasını sağlamak amacı ile şeffaf astar olarak kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

Ahşabın gözeneklerini, ahşabın doğal görünümünü bozmadan dolduran, üzerine uygulanacak son kat verniklerin daha az tüketimini ve daha dekoratif görünümünü sağlayan bir üründür. Ayrıca ahşabın dış etkenlere karşı korunmasını güçlendirmekte yardımcı olur.

ÜRÜNÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm : Renksiz, puslu
Kimyasal yapısı : Selülozik reçine
Tüketim (pratik) :

Tek katta 0.060 -0.090 kg/m2 (0.065 - 0.095 lt/m2)

Kaplama gücü (teorik) : Tek katta 10 m2/lt (28±5 mikronda)
Kuruma süresi : Yaklaşık 10 dakika, 3-4 saatte zımparalanacak duruma gelir
Önerilen uygulama katı : İnce 1 kat
Kalıcı madde (ağırlıkça) : % 26-27
Yoğunluk :

0.93 gr/cm3

Viskozite : 85-95 sn ISO Cup 6
İncelticisi : Selülozik Tiner

YÜZEY HAZIRLAMA

Yeni boyanacak yüzeyler : Uygulama yapılacak yüzey zımpara veya sistre ile temizlenerek havları alınmalı, zımpara tozları silinmelidir. Ahşapta yağ lekesi varsa deterjanlı su veya kimyasal yıkama ile temizlenmelidir. Ahşap kurt, küf, mantar ve güneş ışığına karşı korunması amacı ile 1 - 2 kat istenilen tonda Marshall Protex Ahşap Koruyucu ile renklendirilmelidir. Marshall Protex Ahşap Koruyucu uygulamasından en az 24 saat sonra tozsuz, temiz ahşap yüzeye ince 1 kat Marshall Protex Dolgu Astarı uygulanır. Uygulamadan 2 saat sonra yüzey hafif zımparalanır. Zımpara tozları silinerek yüzeye uygulanan Marshall Protex Dolgu Astarı üzerine isteğe bağlı olarak son kat için değişik parlaklıktaki ahşap vernikleri uygulanabilir. Marshall Protex Dolgu Astarı uygulamasından uzun süre sonra (3 günden sonra) son kat vernik uygulanacak ise Marshall Protex Dolgu Astarı uygulanmış yüzey iyi zımparalanmalı ve selülozik tiner ile silinerek yüzey
Eski boyalı yüzeyler : Kabarmış, dökülmüş vernikler varsa tüm yüzeydeki vernik zımpara ya da sistre ile alınmalı, tüm yüzeyde ahşaba ulaşılmalı ve zımpara tozları silindikten sonra 1 kat Marshall Protex Dolgu Astarı uygulanmalıdır. Eğer yüzeyde kabarmış vernik bulunmuyorsa ve yüzey matlaştığı için yeniden verniklenecek ise hafif zımpara ile tüm yüzey matlaştırılmalıdır. Tozları silinerek alınan ve temiz hale getirilen yüzeye Marshall Protex Dolgu Astarı uygulanmadan direkt olarak sonkat vernik uygulanabilir.

UYGULAMA

Önerilen uygulama araçları : Marshall fırçaları veya sprey.
İnceltme oranı : 3 kısım Marshall Protex Dolgu Astarı 1 kısım Selülozik Tiner ile inceltilir.
Önerilen ilk kat : Ahşabın daha iyi korunması için 1 veya 2 kat istenilen renkteki Marshall Protex Ahşap Koruyucu uygulanır. Protex Ahşap Koruyucu uygulamasından en az 24 saat sonra Marshall Protex Dolgu Astarı uygulanabilir.
Uygulama : Temiz, kuru, Protex Ahşap Koruyucu uygulanmış, yüzeylere uygun şekilde inceltilmiş, homojen karıştırılmış Marshall Protex Dolgu Astarı, uygulama araçlarından biri ile ince bir kat halinde uygulanır. 2 - 3 saat içinde Marshall Protex Dolgu Astarı uygulanmış yüzey hafif zımparalanarak üzerine son kat vernik hemen uygulanmalıdır. Bu durumda vernik yüzeye iyi yapışma sağlar. Aksi halde Marshall Protex Dolgu Astarı iyi zımparalanmalı, selülozik tiner ile silinerek yüzey yumuşatılmalı ve daha sonra son kat vernik uygulanmalıdır.
Uygulamada dikkat edilecek hususlar : • Kullanmadan önce ürün ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
• +5°C’nin altındaki, +35°C’nin üstündeki ortamlarda yapılan uygulamalarda yayılma problemleri yaşanabilir.
• Uygulama yüzeyleri kuru ve temiz olmalıdır.
• Marshall Protex Dolgu Astarı uygulamasından max. 24 saat sonra sentetik vernik uygulanmalı.
(Marshall Protex Dolgu Astarı uygulama sonrası fazla beklememelidir.

UYGULAMA ARAÇLARININ TEMİZLİĞİ

Uygulama araçları kullanımdan hemen sonra selülozik tiner ile temizlenmelidir.

DEPOLAMA KOŞULLARI

Direkt güneş ışığı almayan, 0°C’nin altında, 35°C’nin üstünde olmayan, korunmalı ortamlarda Orijinal ambalajında ağzı açılmaması koşulu ile depolanabilir.

UYARILAR

Güvenlik uyarıları :

S 23 Buharını solumayınız.
S 24/25 Göz ve deri ile temasından sakının.
S 16 Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz. Sigara içilmez.


 

Web Sitesi Tasarımı : Yön Bilişim