Cuprinol Woodart Ultra Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu Şeffaf

Cuprinol Woodart Ultra Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu Şeffaf Yarı-transparant, ipek mat görünümlü, nefes alan, güneşin zararlı etkilerine karşı dirençli Uv filtre ve pigment bileşimleri içeren bir üründür.

ÜRÜNÜN PAZARA SUNUMU

Ürün Kodu : 14 14 101,......,113
Ambalaj : 0.750 lt, 2.5 lt
Renk : Kartela renkleri (13 renk)

KULLANIM ALANLARI

Yumuşak ve sert tüm dış cephe ahşap yüzeyler.

ÖZELLİKLERİ

Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu, su bazlı , transparant ,ipek mat görünümlü bir ahşap koruyucudur. Ahşaba mükemmel su geçirmeme özelliği verir. Bu özellik ahşabın çalışmasını önler ve böylece boyanın çatlama ve soyulma riskini azaltarak ağır hava şartlarına karşı çok dayanıklı bir yüzey oluşmasını sağlar.
Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu , güneşin zararlı etkilerine karşı direçli renklerin solmasını uzun bir süre önleyen UV filtre ve pigment bileşimleri içerir.
Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu , ahşabın nefes almasını sağlayarak nem oluşumunu önler ve böylece çürüme riskini azaltır. Ayrıca yüzey küflerine , ahşabın güzelliğini bozan mavi leke ve çürümelere yol açan mantarlar gibi organik oluşumlara karşı koruma sağlar.
Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu hem yeni hemde önceden işlem görmüş ahşaplar üzerine uygulanabilir. Ahşaplarda mantarlara ve ahşap kurtlarına karşı extra koruma sağlanması için ilk kat olarak Marshall Wood Art Su Bazlı Emprenye Malzemesi kullanılması önerilir.

ÜRÜNÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm : Renkli, transparant
Kimyasal yapısı : Alkid/Akrilik
Tüketim (pratik) :

Tek katta 0.080 -0.100 kg/m2 (0.070 - 0.090 lt/m2)

Kaplama gücü (teorik) : Tek katta 12-15 m2/lt
Kuruma süresi :

Tam kuruma süresi max. 24 saat
Katlar arası bekleme süresi min. 10 saattir

Önerilen uygulama katı : 2-3 kat
Kalıcı madde (ağırlıkça) : % 35
Yoğunluk :

1.04 gr/ml

Viskozite :
İncelticisi :

İnceltilmeden direkt olarak uygulanır.

YÜZEY HAZIRLAMA

Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu uygulanacak yüzeyler yağ lekelerinden talaş tozlarından eski boya ve vernik kalıntılarından tümü ile temizlenmiş olmalıdır. Bünyesinde reçine ve doğal yağlar ihtiva eden ahşaplar üzerine uygulama yapılmadan önce yüzey selulozik tiner gibi organik solventlere batırılmış bir bezle temizlenmelidir. Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu uygulanacak ahşabın nem oranı yaklaşık % 18 olmalıdır.
Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu uygulanacak ahşap yüzeyler basınç metotları ile emrenye işleminden geçirilmemişse,uygulama öncesi Marshall Wood Art Su Bazlı Emprenye Malzemesi kullanılması önerilir.

UYGULAMA

Önerilen uygulama araçları : Marshall fırçaları, rulo ve spray.
İnceltme oranı : İnceltilmeden direkt uygulanır
Önerilen astarlar :
Uygulama :

Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu kullanıma hazır olarak sunulmakta ve inceltme gerektirmemektedir.Uygulama öncesi iyice karıştırılmalı ve bu işlem uygulama esnasındada zaman zaman tekrarlanmalıdır. Homojen bir renk elde edebilmek için, ahşaptaki gözeneklerin gidiş yönünde fırça veya rulo ile uygulanmalıdır. Uygulama sırasında fırça zaman zaman kuru bir bezle temizlenmelidir. Emilme ve yapışmayı azaltacağı için +5 C in altında uygulanmamalıdır.

Uygulamada dikkat edilecek hususlar :

• +5°C’nin altındaki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
• Uygulama yüzeyleri kuru ve temiz olmalıdır.
• Belirtilen uygulama özelliklerine göre uygulama yapılmalıdır.
• Katlar arasında min. 10 saat beklenmelidir.
• Uygulama sırasında Marshall Wood Art Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu ahşabın damarları yönünde sürülmelidir.

UYGULAMA ARAÇLARININ TEMİZLİĞİ

Uygulama araçları , uygulamadan hemen sonra su ve bez ile temizlenmelidir.
Yüzey üzerinde kurumuş ürün, ancak mekanik yollar ile çıkarılabilir.

DEPOLAMA KOŞULLARI

Direkt güneş ışığı almayan, +1°C’nin altında, 35°C’nin üstünde olmayan, korunmalı ortamlarda, orijinal ambalajında depolanmalıdır.

UYARILAR

Güvenlik uyarıları :

S 2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S 46 Yutma halinde hemen doktora başvurun, ambalaj veya etiketi gösterin.


 

Web Sitesi Tasarımı : Yön Bilişim