Cuprinol Woodart Ultra Su Bazlı Opak Ahşap Koruyucu

Cuprinol Woodart Ultra Su Bazlı Opak Ahşap Koruyucu Mavi leke ve yüzey mantarlarının oluşumunu engelleyen, nefes alan, örtücü ve koruyucu bir üründür.

ÜRÜNÜN PAZARA SUNUMU

Ürün Kodu : 14 2 201,....., 208
Ambalaj : 0.750 lt, 2.5 lt
Renk : Kartela renkleri (beyaz)

KULLANIM ALANLARI

Pencereler, kapılar ve tüm dış cephe ahşap yüzeyler.

ÖZELLİKLERİ

Marshall Wood Art Su Bazlı Son Kat Boya, yumuşak ve sert ahşaplar için su bazlı örtücü bir boyadır. Ahşabın yüzey yapısının kendisini göstermesini sağlar. Mantar türlerinin oluşumunu önler, bakterilere ve tahta kurtlarına karşı korur. Esnek yapısı ve su tutmama özelliğinden dolayı ağır hava şartlarına, kabarma ve soyulmalara dayanıklıdır. Yüzeyin rengini tamamen değiştirebilme ve ahşabın doğal görünümünü gösterebilme özelliklerine sahiptir. Marshall Wood Art Su Bazlı Son Kat Boya, renk değişimi yapılmak istenen yerler içn ideal bir seçimdir. Önceden işlem görmüş ahşaplara bile mükemmel yapışma özelliği vardır. Siyah renkten beyaz renge geçişte bile tam bir renk değişikliği için sadece iki kat uygulama yeterli olacaktır.
Marshall Wood Art Su Bazlı Son Kat Boya, diğer klasik yağ bazlı ürünlere oranla daha dayanıklıdır. Bunun sonucunda, daha dayanıklı, renkli ve dekoratif bir görüntü ortaya çıkar.

ÜRÜNÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm : Renkli, örtücü
Kimyasal yapısı : Akrilik lateks/alkit emilsiyonu
Tüketim (pratik) :

Tek katta 0.096 -0.120 kg/m2 (0.080 - 0.100 lt/m2)

Kaplama gücü (teorik) : Tek katta 8-10 m2/lt
Kuruma süresi :

Tam kuruma süresi max. 24 saat
Katlar arası bekleme süresi min. 2-6 saattir

Önerilen uygulama katı : 2-3 kat
Kalıcı madde (ağırlıkça) : % 50
Yoğunluk :

1.20 gr/ml

Viskozite : 30-40 E1 / 23ºC
İncelticisi :

İnceltilmeden direkt olarak uygulanır.

YÜZEY HAZIRLAMA

Marshall Wood Art Su Bazlı Son Kat Boya uygulanacak yüzeyler yağ lekelerinden, talaş tozlarından, eski boya ve vernik kalıntılarından tümüyle temizlenmiş olmalıdır. Bünyesinde reçine ve doğal yağlar ihtiva eden sert ahşaplar üzerine uygulama yapılmadan önce, yüzey, selulozik tiner gibi organik solventlere batırılmış bir bezle temizlenmelidir.
Ahşabın nem oranı %18’i geçmemelidir.
Marshall Wood Art Su Bazlı Son Kat Boya uygulanacak ahşap yüzeyler basınç metotları ile emrenye işleminden geçirilmemişse,uygulama öncesi Marshall Wood Art Su Bazlı Emprenye Malzemesi kullanılması önerilir.

UYGULAMA

Önerilen uygulama araçları : Marshall fırçaları veya rulo.
İnceltme oranı : İnceltilmeden direkt uygulanır.
Önerilen astarlar :
Uygulama :

Marshall Wood Art Su Bazlı Son Kat Boya kullanıma hazır olarak sunulmakta ve inceltme gerektirmemektedir. Uygulama öncesi iyice karıştırılmalıdır. Tam yayarak, gözeneklerin gidiş yönünde uygulanmalıdır. Çok ince tabaka uygulamamaya özen gösterilmelidir. Uygulama esnasında fırça zaman zaman kuru bir bezle silinmelidir. Emme ve yapışmayı azaltacağı, aynı zamanda da kuruma süresini uzatacağı için nemli havalarda ve ısının +10ºC’nin altında olduğu ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
Uygulama sırasında, bütün yüzeyler için koruma sağlanmalıdır. Kapıların üst ve alt kısımlarına, eşik altlarına, pencere çerçevelerine ve kenarındaki tahta kısımlarına yapılan uygulamalara özen gösterilmelidir. Dış cephe ahşaplara uygularken, mümkünse yapının malzemeleri monte edilmeden önce tüm yüzeylere uygulanmalıdır. Homojen bir renk elde etmek için, ahşaptahi gözeneklerin gidiş yönünde fırça veya rolu ile uygulanmalıdır.
İkinci kat uygulama 24 saat sonra yapılmalıdır.

Uygulamada dikkat edilecek hususlar :

• +5°C’nin altındaki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
• Uygulama yüzeyleri kuru ve temiz olmalıdır.
• Belirtilen uygulama özelliklerine göre uygulama yapılmalıdır.
• Katlar arasında min. 2-6 saat beklenmelidir.
• Uygulama sırasında Marshall Wood Art Su Bazlı Son Kat Boya ahşabın damarları yönünde sürülmelidir.

UYGULAMA ARAÇLARININ TEMİZLİĞİ

Uygulama araçları , uygulamadan hemen sonra sabun ve su ile temizlenmelidir.
Yüzey üzerinde kurumuş ürün, ancak mekanik yollar ile çıkarılabilir.

DEPOLAMA KOŞULLARI

Direkt güneş ışığı almayan, 0°C’nin altında, 35°C’nin üstünde olmayan, korunmalı ortamlarda, orijinal ambalajında depolanmalıdır.

UYARILAR

Güvenlik uyarıları :

S 2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.


 

Web Sitesi Tasarımı : Yön Bilişim